Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příčiny paradentózy

 Příčiny paradentózy můžeme hledat ve střevě, tvrdí zubní lékařka

  Plíce náleží z pohledu pěti prvků ke kovu. K jejich energetickému systému patří tlusté střevo, pokožka, ochlupení a nos. Z pohledu stomatologa spadají do tohoto okruhu horní čtyřky a pětky a dolní šestky a sedmičky.

Máme-li ve spojení s plícemi hovořit o souvislosti s přidruženým orgánem, jímž je tlusté střevo, dostáváme se na tenký led. O střevu a o tom, jak se o ně staráme (či spíš nestaráme), byla napsána už spousta literatury, a přesto ve své ordinaci slýchávám velice často větu "Co bych z toho života měl, kdybych se nemohl pořádně najíst!"

 Jako stomatoložka pracuji v ústní dutině, která je přizpůsobena pro první styk člověka s potravou. Snadno vidím, jak se člověk stará o čistotu svého zažívacího systému. Poznám to z povlaku jazyka, z čistoty zubů, ze zubního kamene, který vypovídá o kvalitě sliny, i ze stavu dásní. A co teprve, když se pacient rozpovídá o svém způsobu stravování!

Spousta lidí má problémy s vylučováním. Někdo trpí průjmy, ale je mnoho těch, kteří mají skoro celoživotně zácpu. Tento problém je základem téměř každé nemoci, je nejčastější chorobou "civilizovaného" člověka. Zácpa ovlivňuje zdraví tlustého střeva, na němž závisí zdraví těla jako celku, neboť ze stolice, jež ve střevě leží, kvasí a zahnívá, se do krve vstřebávají toxické látky. Jsou to látky, které jsme přijali potravou, ale i takové, které vznikají, je-li ve střevě nesprávný poměr "hodných" střevních bakterií a "nehodných" plísní, které se přemnožily.

Jaké jsou příčiny přemnožení plísní v našem organismu

- Užívání antibiotik, kortikoidů a sulfonamidů (včetně antikoncepčních prostředků), které hubí střevní bakterie, jež nás mají chránit, nastartuje nekontrolovatelné množení plísní.

- Rostoucí elektrosmog (proud, radiové a televizní vlny, telefony, satelity, radary), zakyselení našeho životního prostředí kyselými dešti připravují v organismu terén pro plísně.

- Rafinovaný cukr, vymílaná mouka a veškeré koncentrované a izolované uhlovodany podporují kvašení a jsou výživným krmivem pro některé druhy plísní.

- Příliš mnoho živočišných bílkovin (maso i mléčné výrobky) jsou živnou půdou pro některé krevní plísně. Kyselé odpadní látky z látkové výměny masa se po léta přesouvají do vaziva, kam patří i závěsný aparát zubu, až se posléze projeví ve formě nějakého onemocnění vaziva.

- Chemické jedy všeho druhu se množí.

- Moderní hnojení ochuzuje současnou půdu o důležité stopové prvky a minerální látky. Protože ochranná činnost organismu a tvorba enzymů pro různé chemické reakce v těle není možná bez minerálů, vitamínů a stopových prvků, je nezbytně nutné tyto látky tělu dodávat.

- Nitráty, pesticidy a fungicidy zamořená energeticky mrtvá voda nemůže člověku předat žádnou živoucí energii. Vodárny se sice snaží udržovat pitnou vodu chemicky čistou, ale chemická čistota není vše, protože hygienizovaná užitná voda postrádá jakoukoli vitalitu. Nemusí být znečištěná jen chemicky, ale trvale se do ní vtisknou informace o jedech, s nimiž přišla na své pouti k člověku do styku.

- Roztěkané, rychle snědené jídlo, kombinování mnoha druhů potravin najednou a příliš velké množství jídla, které konzumujeme, ochromuje zažívací systém.

- Omamné látky (kouření, káva, alkohol, drogy) jsou další příčinou zaplísnění organismu.

- Stres, neklid, přetěžování, negativní myšlení, shon, strach a rozčilení...

Pacienti si většinou všímají pouze plísňových onemocnění, která jsou viditelná. Bývají to hlavně onemocnění kůže, nehtů a mykózy v oblasti gynekologické. Plísně se však stále častěji podílejí na spoustě onemocnění vnitřních orgánů. Ve střevě jsou přítomny patologicky rozmnožené plísně skoro u každého člověka. Vědecky bylo potvrzeno a dá se zobrazit i pomocí speciálního vyšetření stále rostoucí počet mykóz krve.
Jak toto vše souvisí se stomatologií
Jednou z oblastí, kudy se snaží naše tělo vylučovat toxické látky, jsou i naše dásně.
Jestliže je onemocnění organismu lokalizované na střevo, pak se problémy s parodontopatiemi projeví nejčastěji u zubů, které do této oblasti patří. Jde hlavně o dolní šestky (36, 46) a dolní sedmičky (37, 47), nahoře pak čtyřky a pětky (14, 15, 24, 25) U těchto zubů nacházíme velmi často paradentózní choboty. Stává se, že tyto zuby musíme léčit z hlediska váčků na kořenech a pokud má pacient nemocné střevo, nejde často zuby zavřít, dokud se nezharmonizuje vnitřní prostředí střeva. To platí i naopak: Pokud váčky na zubech působí jako rušivé pole, problémy se střevem se stále opakují a vracejí.

Vzpomínám na pacienta, který trpěl Crohnovou chorobou (závažné zánětlivé onemocnění střeva), kterému nešla uzavřít horní čtyřka a později i pětka, a nakonec musely být tyto zuby odstraněny. Jak ukazují americké výzkumy, vzniká na kořenech po rozložení odumřelých bílkovin vysoce jedovatý tioéter, který je svým účinkem velice podobný bojovým látkám z první světové války.

U rozsáhlejší paradentózy, jež zasahuje celý zubní oblouk, jde již o výraz hlubší vnitřní poruchy. Nemocný není pouze závěsný aparát zubu, celá sliznice a kost zubního lůžka, ale nemocný je celý člověk. A to závažněji, než se většinou domnívá. Tělo trpí překyselením a zanešením v důsledku působení výše jmenovaných příčin. Ve střevě je střevní dysbiosa, nejčastěji vyvolaná neuváženým podáváním antibiotik a nevhodnou stravou, kterou tělo neumí zpracovat. Toxiny vylučované plísněmi způsobí, že imunitní systém je špatně informován a vytvářejí se tzv. antinukleární protilátky (ANA), jež jsou původci autoimunitních onemocnění. Náš organismus si pak vytváří protilátky proti vlastním tkáním, v našem případě proti závěsnému aparátu zubu a okolním tkáním, které zub obklopují.

Nyní, když máme informace o tom, co a kdy v našem znečištěném organismu přestává účinně fungovat, můžeme se zamyslet nad tím, jak si pomoci ke zdraví, jak nastartovat samoregulační ozdravné pochody v těle, které nám byly dány do vínku na počátku našeho stvoření. Vedle vnitřního klidu a harmonie, tedy pocitu příslušnosti k Velkému Celku, kdy se vytratí strach, zranitelnost a agrese (rovněž příčiny našeho překyselení), je základním předpokladem plnohotnotná strava, biologicky pěstovaná, se zvláštním důrazem na dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků, jež v našem jídle chybí. Další důležitou pomocí jsou antioxidanty (tato skupina látek zbavuje těla jedů a ochraňuje organismus před nemocemi), potřebné střevní bakterie (pro nastolení symbiózy ve střevě) a dobrá, energeticky živá a čistá voda.

Na obnovení rovnováhy, nastolení harmonie v našem organismu i na detoxikaci účinně působí preparáty Energy, a to individuálně, podle vnitřní disharmonie každého jedince.

MUDr. Hana Mrenicová, Turnov, Autorka je zubní lékařka a spolupracovnice Energy.

http://www.energy-poradna.info/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář