Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na deprese

4. 3. 2007

 

Námět:

   Čas od času se může manželství dostat do krize. Když podobné chvíle příjdou, zřejmě se nějakou dobu se snažíte vymyslet nejlepší řešení. Ale atmosféra houstne a vy máte deprese stále častěji. Můžou se projevovat nejen přes den, ale i v průběhu noci, kdy nemůžete spát. Také vás možná často bolí hlava. Možná to může znít překvapivě, ale můžou vám pomoci bylinky.

    V souvislosti s depresivními stavy, se stále častěji hovoří o výborných léčebných účincích Třezalky tečkované. Tato bylina, která se hojně vyskytuje v přírodě, ale je k dostání i v prodejnách s léčivy. Spolehlivě odstraňuje úzkost a psychické napětí, zlepšuje spánek, působí také proti žaludečním potížím a má vynikající protizánětlivé účinky. Důležité je však pravidelné a dlouhodobé užívání třezalky, nejlépe v podobě extraktu 3x denně.

   Před bylinami se sedativním účinkem, dáváme přednost spíše léčivkám s posilujícím a stimulačním efektem. Například Klanoprašce čínské – schisandře. Listy a plody této liánovité rostliny jsouplné vitamínů a minerálních látek, které zvyšují výkonnost organismu, odstraňují pocit únavy a působí proti stresu.